Renée Zellweger szívszorító alakítása teszi emlékezetessé a Judyt
A film az Óz a csodák csodájával világhírűvé lett Judy Garland utolsó, tragikusan hanyatló évének állít emléket.
A film az Óz a csodák csodájával világhírűvé lett Judy Garland utolsó, tragikusan hanyatló évének állít emléket.
A hagyományok követése mellett jelen van a szembefordulás is azokkal.
A Még egyszer Firenzébe három év verstermését gyűjti össze.
Molnár Judit történész megírta, ami Farkas István életmű-kiállításának katalógusából kimaradt.
Ódry Viktória ügyvéd Ady és a hatóság című könyvéből kiderül, milyen ügyei voltak a "féljogász" költőnek.
A kortárs magyar irodalom magányos bölénye, a csak saját univerzumában játszadozó, láthatatlan óriása 12 év elteltével készült el a Vakrepüléssel.
A kínai Yuja Wang nem csak alkalmi viseletei miatt világhírű. Most a szintén ünnepelt francia sztárcsellistával, Gautier Capuconnal lép fel a Zeneakadémián.
A Müpában lép fel a világhírű Rosztropovics-tanítvány, Misha Maisky, fiával és lányával.
Miriam Toews Minden kis nyamvadt bánatom című könyve idealizál és élve boncol egyszerre.
Magyar László András Paracelsus Magyarországon című munkája 24 tanulságos történetet tár föl az orvoslás több ezer éves múltjából.
A főként rendezőként ismert Esztergályos Károly Szigorúan retusált portrék című regényének Magyarországról származó főhőse a valóságban királyok, hercegek, diktátorok fotósa volt, az viszont az olvasón múlik, elhiszi-e ami a könyvben történik vele.
A Lót – Szodomában kövérebb a fű című darabot a 2010 óta idehaza alig, viszont Téreyvel sokat dolgozó Kovalik Balázs rendezte.
Tavaly hatodik alkalommal adták át az Esterházy Magánalapítvány által életre hívott, kétévente odaítélt Esterházy Art Awardot, ami gyorsan a fiatal – 45 év alatti – művészeknek adható egyik legrangosabb hazai elismeréssé nőtte ki magát.
A kortárs művészet legfontosabb európai kiállítóhelyén, a londoni Tate Modernben és a brit főváros egyik vezető galériájában, a White Cube Galleryben rendezett, komoly nemzetközi visszhangot kiváltott kiállításai után most idehaza is látható egy Maurer Dóra-kiállítás, amelyen a kortárs hazai képzőművészet egyik legismertebb mesterének utóbbi években született munkái szerepelnek.
Több szólamban, különböző hangsúlyokkal, de az európai integráció fenntartása, sőt elmélyítése mellett érvelt az Európa közel-távol című kötet tucatnyi szerzője.
Cseng mester konyhájában a gyönyörű ételkompozíciók felett szövődik románc.
Az enyhülés és az emancipáció fogalmát is újszerűen interpretálja Békés Csaba a szovjet blokk és a nemzetközi politika 1944 és 1991 közötti történelmét vizsgáló könyvében.
A laikusok által kevéssé ismert Ziffer Sándort mutatja be a Székesfehérvári Szent István Király Múzeum kiállítása.
Kórusművek láncolata kapcsolja össze az egymástól távoli népek, a régi mesterek és a mai kor zeneszerzőinek adventi-karácsonyi ihletésű zenéjét.
„Melyik talál?” Ne csak úgy képzeljük el Arany Jánost, ahogy Barabás Miklós megfestette. Egy új Arany-ikonográfia jobban testközelbe hozza a nagy költőt.